Noderīgi Latgalei


Festivāla norises vieta?

Festivāls notiek Daugavpils novadā, Višķu pagastā, Višķu estrādes teritorijā pie skaistā Luknas ezera. 

Kur atrodas?

Višķu estrāde atrodas Latgales reģiona vidiņā - apmēram 225 km no Rīgas, ~ 30 km no Daugavpils un ~ 20 km no Aglonas. Festivālā visērtāk nokļut ar automašīnu. 


Kur atstāt automašīnu?

Automašīnu ērti var novietot ceļa malā vai autostāvvietās blakus Festivāla norises vietai - lūdzu seko norādēm, kad ierodies galapunktā. 

Kur nakšņot?

Festivāla viesi var nakšņot turpat netālu Festivālam zaļā pļavā telšu pilsētiņā savās līdzi paņemtajās teltīs. Festivālā paredzēta atsevišķa autostāvvietu tiem, kas plāno palikt teltīs.

Ja vēlies nakšņot komfortā, tad lūdzu painteresējies booking.com par sev vēlamo naktsmītni tuvumā esošajos viesu namos. 

Ko ņemt līdz?

Ieeja pasākumā - BEZMAKSAS (lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, kongress un koncerts). Festivāla laikā darbosies tematiskais zāļu, ārstniecības augu un stādu audzētāju, mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī būs iespēja baudīt individuālās pirts un masāžas procedūras (par ziedojumiem vai simbolisku maksu), tāpēc noteikti ņem līdz kabatas naudu ēšanas priekiem un paša vajadzībām.

Ņem līdz:

  • telti, martaci un guļamlietas, ja nakšņosi teltī
  • cepuri vai galvassegu. Pat mūsu īsajā vasarā tā ir vajadzīga lieta, lai no pasākuma atvestu mājās tikai pozitīvas atmiņas
  • dvieli, peldkostīmu un ērtu maiņas apģērbu (halātu, lina kleitu, lielu jaku utt.)  - ja esi kaislīgs pirts un SPA fans un vēlies netraucētas brīvdienas savai labpatikai, baudot lutināšanu, ezera ūdeni un saules starus. Esi drošs savās izjūtās, jo šis ir sajūtu festivāls. Apspīlētas, neērtas drēbes un augstie papēži, lai šoreiz paliek mājās
  • lietusmēteli, ja nu uznāk kāds mākonis.  Jebkurā gadījumā, laiskai brīdvienu būšanai un pirts atpūtai vasaras lietutiņš ir svētība un kontrasts 
  • līdzekļus savam sirdsmieram - "pret un pēc” dažādiem kukaiņiem, karstas saules, alerģijām, higiēnu un citām tikai tev zināmām veselības nebūšanām, kuras tevi līdz šim piemeklējusās brīvā dabā, un ierastam komfortam. Mēs ticam, ka pēc festivāla Tu jau būsi pozitīvi uzlādējies un kļuvis cits, bet tikai tik daudz, cik tev labpatiks
  • nelielus ūdens un pārtikas krājumus. Festivālā būs arī brīnišķīgi vietējie ēdinātāji kā visēdājiem, tā veģetāriešiem un vegāniem, tomēr vienmēr ir labi nodrošināties atbilstoši savam komforta līmenim un kaprīzēm, it sevišķi, ja tu vēlies sajūtu pasaulē ievadīt bērnus. 

Kā izpatikt bērniem?

Fetsivāls ir īpaši draudzīgs ģimenēm ar bērniem, jo brīvdienas zaļā pļavā noteikti ir iedvesmojošs un ģimeni saliedējošs pasākums. Festivālā tevi un bērnus gaidīs ROTAĻU TAKA ar pavisam noteikti citādāku, daudzveidīgu nodarbošanos mazajam vienam pašam tavā uzraudzībā vai ar tevi cieši kopā. Kopā darīt ir jautrāk, pie mums nav paredzēta bērnu atstāšana bez Tavas uzraudzības. Zāļu slotiņu siešanas, sapņu ķērāju darbnīca, gaismas lukturu pagatavošana, pirts gariņa stāsti un citas aktivitātes aizraus arī tevi. 

Ko atstāt mājās?

Noteikti - sliktu garstāvokli! Jo šie ir sevis bagātināšanas un lutināšanas svētki - ar interesnatām lekcijām, saturīgām sarunām, bērnu laimi, pēršanos pirtiņās, peldēšanos ezerā un labu vakara mūziku. Tādēļ esi šeit un tagad! Jo šis brīdis vairs nekad neatkārtosies.

Alkoholiskus un citus apreibinošos dzērienus un vielas, stikla pudeles, sprāgstvielas un pirotehniku, asus priekšmetus un pats galvenais - dargas vērtslietas, metālus un akmeņus - atsāj mājās drošā vietā. 

Bet par savā mantām un lietām tu atbildi pats, jo tās vislabāk saudzēt un glabāt esi spējīgs tikai tu pats, neviens cits. Festivālā aizliegts atrasties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē! Pasākuma laikā aizliegta alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un citu apreibinošo vielu tirdzniecība un lietošana (tajā skaitā, bet ne tikai - alus, vīns, cigaretes, elektriskas cigaretes u.c.). Smēķēšanai ir paredzēta speciāli tam izveidota vieta Festivāla teritorijā, lūdzu seko norādēm uz vietas Festivālā. 

Pasākuma norises vietas un telšu pilsētiņas apmeklēšana kopā ar mājdzīvniekiem nav atļauta.

Foto, video un kailie skati

Pasākumā nav atļauta privātpersonu fotogrāfēšana un filmēšana bez viņu piekrišanas, kā arī dronu izmantošana. Pasākuma laikā bez ierobežojuma fotogrāfēs un filmēs tikai Festivāla Rīkotājs, materiālu publicējot plašsaziņas līdzekļos un www.lpsa.lv. Ja nevēlaties, lai jūsu attēls parādītos publiskajos materiālos, sazinies ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija”: latvjupsa@gmail.com.

Informācija dalībniekiem (arī tirgotājiem)

Festivāla dalībnieki - pakalpojumu sniedzēji un preču pārdevēji - Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils un Ilūkstes novadu un citu novadu pirts pakalpojumu sniedzēji, masieri un citi veselības uzturēšanas pakalpojumu sniedzēji, kā arī zāļu un ārstniecības augu, stādu audzētāji un ražotāji, vietējie mājražotāji un amatnieki, atzīti jomas profesionāļi, autoritātes un viedokļu līderi no Latvijas un ārvalstīm, atbilstoši Pasākuma tematikai.

Festivālā tiek rīkots zāļu, ārstniecības augu, stādu audzētāju, mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Tirdziņā drīkst tirgoties ar dabīgām, skaistām un veselīgām lietām savam un citu priekam, kurus paši lasa, audzē vai ražo. Tirgošanās ar rūpnieciski ražotām plaša patēriņa precēm Festivāla tirdziņā nav atļauta. 

Dalībniekiem patstāvīgi jānodrošina sava darba vieta Pasākumā - jāņem līdz sava nojume, darba galds, krēsli, pirts, kušete, nosaukuma norāde, pieraksta veidošanas tāfeles un cits aprīkojums, kas dalībniekam nepieciešams pakalpojumu sniegšanai un preču pārdošanai Pasākuma laikā. Pasākumā darbosies publiskā demonstrāciju pirts, kurā ir iespējams pirtniekiem pieteikties bezmaksas meistarklasēm / demonstrācijām (vietu skaits ierobežots). 

Pasākuma laikā kategoriski aizliegta alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un citu apreibinošo vielu tirdzniecība (tajā skaitā, bet ne tikai - alus, vīns, cigaretes, elektriskas cigaretes u.c.).

Dalība festivālā notiek atbilstoši Nolikumam.

Lai pieteiktos par Dalībnieku (pakalpojumu sniedzēju vai tirgotāju) - lūdzu aizpildi Pieteikšanās anketu tiešsaistes režīmā vai ielādē datorā veidlapu, aizpildi un nosūti to pa e-pastu: latvjupsa@gmail.com un lienite.vitina@gmail.com. 

Jautājumu gadījumā lūdzu raksti vai zvani:  latvjupsa@gmail.com, +371 29 429 071 (Aija) vai +371 26858656 (Lienīte)


 .