Latvju pirts un veselības festivāls 2018'

Zemgales reģionā, Jelgavas novadā, Glūdas pagastā, Nākotnes ciemā 

Trīs dienas - 27., 28. un 29.jūlijā

Programmā "Veselīgs dzīvesveids" 

Tuvojas latvisko sajūtu brīvdienas  Zemgalē. Kā ierasts, jūlija pēdējā nedēļas nogalē notiks LATVJU PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS - sajūtu svētki ikvienam cilvēkam, kuru interesē latvju pirts tradīcijas un veselīgs dzīvesveids. 

Piedalies lekcijās, meistarklasēs, radošās darbnīcās un diskusijās, baudi lutināšanu un labo sajūtu gaisotni brīvā dabā - pirtiņās un sajūtu takās. Satiec vienuviet un iepazīsti savu pirtnieku vai veselīga dzīvesveida praktiķi, ar kuru kopā iedvesmoties un darboties savai labsajūtai arī ikdienā.


Festivāla programma - skati šeit: 

PIEKTDIEN, 27.07.

SESTDIEN, 28.07.

SVĒTDIEN, 29.07. 

Festivāla programma bērniem - drīzumā sekos.


    Šogad Latvju pirts un veselības festivāla ietvaros būs vērojami jau 3 profesionālie pirtnieku prasmju demonstrējumi: 

    Sestdien, 28.jūliijā, plkst. 10:00, notiks“Latvijas Pirtnieku meistarības skate”, kurā piedalīsies pieredzējuši Latvijas pirtnieki un pirts mīļi ar vismaz 3 gadu stāžu, kuri dalīsies meistarībā un demonstrēt savu īpašo pirtnieka tehniku. Skati organizē Latvijas Pirts savienība. Vairāk informācijas: www.pirtssavieniba.com, tālr. 29495146 Uldis Rudzītis.

    Sestdien, 28.jūliijā, plkst. 17:00, pirmo reizi notiks Bērnu pirtnieku konkurss “Mazais Ģimenes Pirtnieks”, kurā piedalīsies bērni no 7 – 12 gadu vecuma, kuriem patīk pirtiņā sildīties un lutināt savus vecākus, brāļus, māsas, omes un opjus un citus mīļos cilvēkus - savam un ģimenes priekam. Bērnu pirtnieku konkursu rīko Latvju pirts un SPA asociācija. Vairāk informācijas - šeit

    Svētdien, 29.jūliijā, plkst. 15:00, jau trešo gadu pēc kārtas notiks Jauno pirtnieku konkurss “Nākotnes pirtnieks 2018”, kurā piedalīsies jaunie pirtnieki ar stāžu līdz 3 gadiem, lai parādītu sevi, demonstrētu savus talantus un  izaugsmes virzību pirts profesionāļiem, pirts mīļiem un plašākai sabiedrībai, gūstot atzinību, novērtējumu un atpazīstamību. Jauni pirtnieku pirtnieku konkursu rīko Latvju pirts un SPA asociācija. Vairāk informācijas - šeit

     Ieeja pasākumā – BEZMAKSAS – brīvi apmeklē lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, demonstrējumus, koncertus un balli. 

 
SVĒTKU TAKĀ (Lielā skatuve un pļava) – visas trīs dienas būs dažādas tematiskās lekcijas, radošās darbnīcas un ekspertu diskusijas, un vakarā - iedvesmojoši muzikālie baudījumi. Piektdienas vakars plānots mierīgu vibrāciju noskaņā, ar ogļu mīšanas rituālu noslēgumā. Savukārt, sestdiena būs rosīga un krāšņa, izzinot cilvēka komforta un laimes robežas, gardas ēšanas, dziļas elpas un brīvas kustības prieku, un citas saistošas tēmas, kas tiešā mērā saistītas ar veselīgu, latvisku dzīvesveidu. Sestdienas vakarā ierasti baudīsim klasiskās mūzikas koncertu mājīgā atmosfērā, kam sekos zaļumballe. Svētdiena būs rāmi rosīga, jo mācīsimies spēlēt šahu, baudīsim kustību prieku un lūkosim savu mīļāko “Nākotnes pirtnieku”, jo jaunie pirtnieki cīnīsies par Ozollapas balvu. Iekārtojies ērti uz sava cisu maisa, pie drauga pleca vai koku paēnā un baudi trīs lieliskas brīvdienas. 

MEISTARĪBAS TAKĀ (Mazā skatuve jeb "stikla" pirts) – redzēsi pirts meistarus darbībā jeb savām acīm skatīsi, kas parasti notiek pērtuvē aiz aizvērtām durvīm, jo šeit to varēs labi apskatīt demonstrāciju pirtiņā ar lielu stikla logu. Šeit pirtnieku demonstrācijas notiks visas trīs dienas, bet sestdienas rīta pusē šeit notiks īpašs pasākums - Latvijas Pirtnieku meistarības skate pieredzējušiem pirtniekiem,vienojot pirtniekus pieredzes un labas prakses apmaiņas procesā. Latvju pirtiņā nav divu vienādu pirtnieku, tāpat kā nav divu vienādu pirts mīļu, tādēļ iesakām vērot un pētīt demonstrācijas un izzināt katra pirtnieka vai pirts meistara prasmes un zinības. Pirts ir dzīvesveids, kur katram pirtniekam ir savs “rokraksts” un vēstījums.

PIRTS TAKĀ – būs sabraukuši pirtnieki no Latvijas malu malām, arī no kaimiņu zemēm. Šeit varēs iepazīties un aprunāties, iztaujāt un izvaicāt pirtniekus, noskaidrot katra pirtnieka “odziņu”  un, pats galvenais – baudīt īstus pirts rituālus, kā arī īsos iepazīšanās pērienus kā individuāli, tā nelielās grupās (par ziedojumiem vai simbolisku maksu). 

LABSAJŪTU TAKĀ – tevi lutinās un masēs labsajūtas meistari un konsultēs dažādi veselīga dzīvesveida un latviskās dzīvesziņas praktiķi (par ziedojumiem vai simbolisku maksu). Interesējies uz vietas pie dalībniekiem, kādu programmu katrs būs sagatavojis šajos tikšanās svētkos, jo ikviens būs atbraucis ar savu stāstu, varēšanu un darīšanu.  

ROTAĻU TAKĀ - mazie apmeklētāji varēs izzināt latvju pirti un veselīgu dzīvesveidu, piedaloties pirts slotiņu siešanas meistarklasē, mācoties pļavā atpazīt zāles un koku lapas, klausoties pirts gariņa stāstos, darinot rotas un saules pinumus, tapinot gaismas lukturus, zīmējot uz stikla un pavadot laiku dažādās izzinošās aktivitātēs. Festivāls ir draudzīgs ģimenēm ar bērniem, jo brīvdienas zaļā pļavā noteikti ir iedvesmojošs un ģimeni saliedējošs pasākums, kurā darboties cieši kopā ar saviem bērniem. 

TIRGUS TAKĀ – darbosies tirdziņš, kurā atradīsi skaistus, noderīgus un veselīgus vietējo ražotāju, mājražotāju un amatnieku darinājumus, kurus lasa, taisa, audzē vai ražo tepat Latvijā. Katrs iedvesmojošs ražotāja stāsts ir izziņas vērta liecība par vietējo varēšanu un ģimeņu vienotību, un katra dzīvespriekā radīta mīļlieta – vērtīgs atradums ikvienam. 


Tiekamies festivālā - dabas skaņu, smaržu, krāsu un izjūtu ceļojumā!


 .