Jauno pirtnieku konkurss

“NĀKOTNES PIRTNIEKS 2019”


Jau pēc 9 dienām ikvienam būs iespēja Festivālā satikties ar pārliecinātiem, spējīgiem un talantīgiem Latvijas jaunajiem pirtniekiem.

 

Sestdien, 27.jūlijā, plkst. 17.00 notiks ikgadējais Jauno pirtnieku konkurss “NĀKOTNES PIRTNIEKS 2019”, aicinot piedalīties ikvienu jauno Pirtnieku ar pieredzi līdz 3 gadiem, lai parādītu sevi, savus talantus un demonstrētu izaugsmes virzību Pirts profesionāļiem, Pirts mīļiem un plašākai sabiedrībai, gūstot atzinību, novērtējumu un atpazīstamību.

 

Konkurss noritēs 2 daļās:

1.daļā – prezentācija jeb “Pirtnieka vizītkarte” uz skatuves;

2. daļa –prasmju un talantu demonstrējums savā, patstāvīgi veidotā Pirts rituālā “Latvju Pirts rituāls - ….

 

Kā ierasts, dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija un skatītāji, kuri balsos par savu mīļāko jauno pirtnieku.

 

Labākos jaunos pirtniekus priecēs Konkursa galvenā balva - OZOLLAPA – kas ir kļuvusi par atpazīstamības godalgu – varēšanai, darīšanai un virzībai augšup. Papildus vērtīgajai OZOLLAPAS godalgai, šogad katrs jaunais pirtnieks saņems arī personīgo novērtējumu/ raksturojumu no katra Žūrijas tiesneša 9 kompetencēs.

 

Kur? LATVJU PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLĀ 2019, Jelgavas novada, Glūdas pagastā, Nākotnes ciemā

 

Kad? 27.jūlijā, plkst. 17.00

 

Kāpēc piedalīties?

1. katrs dalībnieks ar savu dalību un rūpīgo attieksmi sniedz ieguldījumu latvju Pirts un veselīga dzīvesveida popularizēšanā mūsdienu sabiedrībā.

2. katrs dalībnieks iegūst vērtīgu praktisko sacensību pieredzi, kas dod pārliecību par savu varēšanu un sniedz iespēju aizgūt vērtīgas iemaņas no citiem dalībniekiem, kā arī veidot ciešākās saites pirtnieku saimē.

3. tā ir iespēja sevi parādīt plašākai sabiedrībai, Pirts mīļiem un nākotnes klientiem, jo katrs diploms un dalība konkursos ceļ pirtnieka vērtību savās un klienta acīs.

 

Konkursa nolikumu lūdzu skatīt – šeit.

Pieteikumu lūdzu skatīt – šeit.

 

Pieteikumus gaidām līdz 25.07.2019.

 

Vairāk informācijas: tālr. 29196438 – Jānis Pavlovičs un tālr.29429071 – Aija Stepanova.

 


Kāpēc piedalīties?

Jauno pirtnieku konkurss ir unikāls latvju Pirts attīstības novērtējuma formāts. Pirmkārt, katrs dalībnieks ar savu dalību un rūpīgo attieksmi sniedz ieguldījumu latvju Pirts un veselīga dzīvesveida popularizēšanā mūsdienu sabiedrībā. Otrkārt, katrs dalībnieks iegūst vērtīgu praktisko sacensību pieredzi, kas dod pārliecību par savu varēšanu un sniedz iespēju aizgūt vērtīgas iemaņas no citiem dalībniekiem, kā arī veidot ciešākās saites pirtnieku saimē. Treškārt, tā ir iespēja sevi parādīt plašākai sabiedrībai, pirts mīļiem un nākotnes klientiem, jo katrs diploms un dalība konkursos ceļ pirtnieka vērtību savās u klienta acīs.


Vērtēšanas kritēriji?

Izskats.

Tiesneši ir aroda profesionāļi, bet kā jau vairums cilvēku, arī tiesneši vispirms tīri subjektīvi vērtē dalībnieka izskatu (tai skaitā modeļa), darba vietas un līdzekļu praktiskumu un estētiskumu. Tāpēc svarīgs ir dalībnieka izskats, ietērpa atbilstība un darba vides sakārtotība.

Rituāls.

Latvju Pirts rituāls nav sastingusi forma. Tāpēc dalībnieki var pilnīgi brīvi veidot savu Pirts rituāla kompozīciju izejot no savas pieredzes un iegūtajām zināšanām. Tomēr, tiks vērtētas tikai latviskās pirts tradīcijas (mūsdienu kotekstā) un Latvijā pieejamie, radītie un tradicionāli izmantojamie līdzekļi. Tādēļ neesi pārsteigts, ka svešzemju līdzekļu izmantošana var nenest gaidīto rezultātu, jo tas var samazināt novērtējumu.

Vērtējums vienmēr ir dažādu tiesnešu uzskatu sadursme, kurā uzvar interesantākā un pārdomātākā programma, un acīmredzamas rūpes par modeļa drošību un labsajūtu.

Modelis.

Pirtnieka darbs ir mijiedarbība starp pirtnieku, pērtuvi, izmantojamajiem līdzekļiem un Pirts apmeklētāju. Tieši cilvēks ar kuru darbojas pirtnieks ir galvenais. Un to nevar nepamanīt – cik labi vai ne tik labi jūtas modelis uz lāvas. Tas arī ir galvenais pirtnieka meistarības radītājs un kritērijs tiesnešu vērtējumam. Tāpēc iepriekš ieteicams pavingrinieties, lai modelis zinātu rituāla būtību un rezultātu, un jūsu abu darbība būtu saskaņota, jo tas palīdzēs izcelt tavas programmas spilgtākos momentus.

Laiks.

Laiks rituāla demonstrācijai ir 40min, kuras laikā jābūt visiem trīs nolikumā aprakstītajiem etapiem. Tie var minimāli atšķirties laikā, jo katrs esam individuāls un arī klients tāds ir. Bet ir jācenšas ievērot un pieturēties pie šādas kārtības, kur pirmās 10 min veltām modeļa noguldīšanai, noskaņošanai un sasildīšanai, nākamās 20 minūtes rādām prasmes manipulācijām ar slotām, kontrastiem un citām ķermeņa manipulācijām un interesantām procedūrām, kuras parasti izmantojat savā darbībā. Jāpadomā par kulmināciju, jo bez tās katrs demonstrējums tāpat kā laba izrāde zaudē efektu. Noslēdzošās 10 min tiek atvēlētas klienta atsildīšanai, nomierināšanai, sakārtošanai, piecelšanai.

 

Noslēgums.

Pirts rituāls ir sarežģīts komplekss un katram pirtniekam ir sava spēcīgā puse - kādām filigrānas, citam sarežģītas pēršanas manipulācijas, vēl kādam unikālas klienta aprūpes tehnikas, zināšanas un tml. – demonstrējiet to visu nekautrējoties! Labam vērtējumam ir svarīgi, lai dalībnieks maksimāli izmantotu sacensību laiku visu šos prasmju demonstrācijai, nezaudējot plūdumu. Šajā konkursā zaudētāju nav, jo visi kopā atceramies galveno uzdevumu – latvju Pirts un  veselīgas dzīvesziņas nešanu tautā!

 

Lai viss griežas un iegriežas!


PIETEIKUMA FORMA

Nolikums - NĀKOTNES PIRTNIEKS 2019

 Pielikums Nr.1

 Pielikums Nr.2

 Pielikums Nr.3


 .