Noderīgi Zemgalei


Festivāla norises vieta

Festivāls notiek Jelgavas novadā, Glūdas pagastā, Nākotnes ciemā, pie ciemata centrālās ūdenstilpnes - skaista dīķa ar debesu atspulgu, rozīgām ūdensrozēm un zilzaļām spārēm. 

Kur atrodas

Nākotnes ciems atrodas Latvijas un Zemgales vidiņā ~62 km no Rīgas autoostas, ~19 km no Jelgavas autoostas un ~ 10 km no Dobeles autoostas.  

Kā nokļūt

Festivālā visērtāk nokļut ar automašīnu vai autobusu. Ir regulāra autobusu kustība no Rīgas un Jelgavas, kur biļete jāpērk līdz Nākotnes ciemam. 

Kur atstāt automašīnu

Automašīnu var novietot ceļa malā, bet ērtāk būs speciāli tam ierīkotā zaļā pļavā, jo tad būsi nokļuvis vistuvāk  Pasākuma norises vietai. Lūdzu seko norādēm, kad ierodies galapunktā. 

Kur nakšņot

Festivāla viesi var nakšņot turpat zaļā pļavā otrpus dīķim - telšu pilsētiņā savās līdzi paņemtajās teltīs un guļammaisos. Festivālā paredzēta atsevišķa autostāvvieta tiem, kuri plāno palikt teltīs.

Ja vēlies nakšņot komfortā, tad lūdzu painteresējies booking.com par sev vēlamo naktsmītni tuvumā esošajā Jelgavas vai Dobeles pilsētā vai to apkārtnē. Romantiķiem un ģimenēm ar bērniem varētu patikt Tērvetes dižpriežu varenums un dabas parka miers, kas atrodas netālu no Festivāla norises vietas. 

Dažas idejas nakšņošanai:

~ 10 km rādiusā (Dobele un apkārtne)

Hotel Dobele, Uzvaras iela 2, Dobelē, tel. +371 63721229, https://www.booking.com
Atpūtas bāze “Gaurats”, Lejastrazdi, Dobeles pagasts, Dobeles novads, tel. +371 63714163, www.booking.com

~ 20 km rādiusā (Jelgava un apkārtne)

Hotel Jelgava, viesnīca Jelgava Lielā iela 6, Jelgava, LV-3001, tel. +63 023 349, http://www.hoteljelgava.lv

Atpūtas komplekss “Grantiņi” (kempinga mājiņas, brīvdienu māja, viesnīca-apartamenti) (37 vietas) Jelgavas nov., Svētes pag., “Grantiņi 1”, tel. +371 28602267, www.grantinicamp.lv   

Zaļenieku Komerciālās un Amatniecības vidusskolas dienesta viesnīca (150 vietas), Jelgavas nov., Zaļenieku pag., Zaļenieki, tel. +371 63074250, 29433918, www.zav.lv 

~ 30 km rādiusā (Tērvete un apkārtne) 

Apartamenti ''Ores'', Tērvete, LV-3730, Latvija"Pagasta ēka", tel. +371 2700 6660, https://www.booking.com/hotel/lv/apartamenti-ores.lv.html

Viesu nams “Pūteļkrogs” (20 vietas) Jelgavas nov., Zaļenieku pag., tel. +371 63011900, 29255010, www.puteli.lv

Viesu nams “Kaupēna Dzirnavas”Jelgavas nov., Zaļenieku pag., tel. +371 29263768, 26551259 

http://kaupena-dzirnavas-1.mozello.lv/kaupens/

Ko ņemt līdz

Ieeja pasākumā - BEZMAKSAS (lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas, koncerti). Festivāla laikā darbosies tematiskais vietējo ražotāju, mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī būs iespēja baudīt individuālās pirts un masāžas procedūras (par ziedojumiem vai simbolisku maksu), tāpēc noteikti ņem līdz kabatas naudu ēšanas priekiem un paša vajadzībām.

Ņem līdzi:

  • Telti, martaci un guļamlietas, ja nakšņosi teltī. 
  • Cepuri vai galvassegu. Pat mūsu īsajā vasarā tā ir vajadzīga lieta. 
  • Dvieli, peldkostīmu un ērtu maiņas apģērbu (halātu, lina kleitu, lielu jaku utt.)  - ja esi kaislīgs pirts un SPA fans un vēlies netraucētas brīvdienas savam kaifam, baudot lutināšanu, dīķa ūdeni un saules starus. Esi drošs savās izjūtās, jo šis ir sajūtu un veselīga dzīvesveida festivāls, apspīlētas un neērtas drēbes un augstie papēži, lai šoreiz paliek mājās. 
  • Lietusmēteli, ja nu uznāk kāds mākonis. 10.jūlija Lielo “Gulētāju” dienā cerams neielīs, bet nekad neko nevar zināt. Jebkurā gadījumā, pirtīm un lutinošai brīdvienu būšanai vasaras lietutiņš ir svētība un labs kontrasts. 
  • Līdzekļus savam sirdsmieram - "pret un pēc” dažādiem kukaiņiem, karstas saules, alerģijām, higiēnu un citām tikai tev zināmām veselības nebūšanām, kuras tevi līdz šim piemeklējusās brīvā dabā, un ierastam komfortam. Mēs ticam, ka pēc festivāla Tu jau būsi mainījies, bet tikai tik daudz, cik tev labpatiks.
  • Nelielus ūdens un pārtikas krājumus. Festivālā gan būs brīnišķīgi ēdinātāji kā visēdājiem, tā veģetāriešiem un vegāniem, tomēr vienmēr ir labi nodrošināties atbilstoši savam komforta līmenim, it sevišķi, ja tu dodies atpūsties kopā ar bērniem. 

Kā izpatikt bērniem

Fetsivāls ir īpaši draudzīgs ģimenēm ar bērniem, jo brīvdienas zaļā pļavā noteikti ir iedvesmojošs un ģimeni saliedējošs pasākums. Festivālā tevi un bērnus gaidīs ROTAĻU TAKA ar noteikti citādāku, daudzveidīgu nodarbošanos mazajam vienam pašam tavā uzraudzībā vai cieši kopā ar Tevi. Kopā darīt ir jautrāk! Pie mums nav paredzēta bērnu atstāšana bez Tavas uzraudzības. Zāļu slotiņu siešanas, sapņu ķērāju darbnīca, gaismas lukturu pagatavošana, pirts gariņa stāsti un citas aktivitātes aizraus arī tevi. 

Ko atstāt mājās

Noteikti - sliktu garstāvokli. Jo šie ir sevis bagātināšanas un lutināšanas svētki - ar interesantām lekcijām, saturīgām sarunām, bērnu laimi, pēršanos pirtiņās, peldēšanos un labu vakara mūziku. Tādēļ esi šeit un tagad! Jo šis brīdis vairs nekad neatkārtosies.

Alkoholiskus un citus apreibinošos dzērienus un vielas, stikla pudeles, sprāgstvielas un pirotehniku, asus priekšmetus un pats galvenais - dargas vērtslietas, dārgus metālus un akmeņus. Festivāla laikā par kārtību rūpēsies Jelgavas pašvaldības policija. Bet par savā mantām un lietām tu atbildi pats, jo tās vislabāk saudzēt un glabāt esi spējīgs tikai tu pats, neviens cits. 

Festivālā aizliegts atrasties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē! Pasākuma laikā aizliegta alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un citu apreibinošo vielu tirdzniecība un lietošana (tajā skaitā, bet ne tikai - alus, vīns, cigaretes, elektriskas cigaretes u.c.). Smēķēšanai ir paredzēta speciāli tam izveidota vieta Festivāla teritorijā, lūdzu seko norādēm uz vietas Festivālā. 

Foto, video un kailie skati

Pasākumā nav atļauta privātpersonu fotogrāfēšana un filmēšana bez viņu piekrišanas, kā arī dronu izmantošana. 

Pasākuma laikā bez ierobežojuma fotogrāfēs un filmēs tikai Festivāla Rīkotājs, materiālu publicējot plašsaziņas līdzekļos un www.lpsa.lv. Ja nevēlaties, lai jūsu attēls parādītos publiskajos materiālos, sazinies ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija”: [email protected].

Informācija dalībniekiem (pakalpojumu sniedzējiem un tirgotājiem)

Festivāla galvenie varoņi ir mūsu dalībnieki - pirtnieki, SPA meistari, masieri, vingrošanas studijas un citi veselīga dzīvesveida zinātāji un darītāji, kā arī vietējie ražotāji, mājražotāji un amatnieki, kas rada skaistas lietas savam un pašu priekam, lai sanāktu kopā un satiktos ar apmeklētājiem un cits ar citu pieredzes un labas prakses apmaiņas nolūkā. 

Tirdziņā drīkst tirgoties ar dabīgām, skaistām un veselīgām lietām savam un citu priekam, kurus paši lasa, audzē vai ražo. Tirgošanās ar rūpnieciski ražotām, ārvalstu plaša patēriņa precēm Festivāla tirdziņā nav atļauta. 

Dalībniekiem patstāvīgi jānodrošina sava darba vieta Pasākumā - jāņem līdz sava nojume, darba galds, krēsli, pirts, kušete, pieraksta veidošanas tāfeles, malka  un cits aprīkojums, kas dalībniekam nepieciešams pakalpojumu sniegšanai un preču pārdošanai Pasākuma laikā. 

Pasākumā darbosies publiskā demonstrāciju pirts, kurā pirtniekiem ir iespējams pieteikties bezmaksas meistarklasēm / demonstrācijām (vietu skaits ierobežots). 

Pasākuma laikā kategoriski aizliegta alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un citu apreibinošo vielu tirdzniecība un lietošana (tajā skaitā, bet ne tikai - alus, vīns, cigaretes, elektriskas cigaretes u.c.).


👉 Dalībnieku pieteikšanās - līdz 12. Jūlijam.


🔎 Pieteikuma anketa (pirtniekiem, masieriem un veselīga dzīvesveida praktiķiem) atrodama - ŠEIT

🔎 Pieteikuma anketa (mājražotājiem un amatniekiem) atrodama - ŠEIT

🔎 Festivāla nolikums atrodams - ŠEIT


 .