CILVĒKA LABJŪTA KĀ PAMATA INDIKATORS, MŪSU ''LAIMES KREKLIŅŠ''

Foto: Jānis Škapars


Astotais raidījums ciklā “LATVIEŠA LABJŪTAS KODS”. Par fizisko labjūtu kā pamata nepieciešamību un mūsu atbildību par balansu, līdzsvaru PaSaules rakstu veidojot. 

Pirts tas ir Līgo vakars visa gada garumā!

Tik iedvesmojoši un precīzi pirts garu sajūt Pirts profesionālis Janis Pavlovich un aicina palūkoties uz pirti kā fiziski saprotamu un katra cilvēka iekdienā nepieciešamu rituālu: 

“Mums ziemeļu tautām ir tik maz saules, ka ja būtu vēl mazāk, prātā varētu sajukt. Pirtī mēs to varam kompensēt. To siltumu. Ne velti, jo tālāk uz ziemeļiem jo skarbāka pirts.”

"Tur ir zaļš, tā ir atpūta, tur ir silti. Miers, klusums. Kāds vairāk uz latviešu pagāniskajām lietām liek uzsvaru pirtī, cits uz SPA procedūrām. Es cenšos faktiski vispār neaizskart ezotēriskus un reliģiskus jautājumus, stāsti un dziedniecība – tas nav par mani. Pats galvenais ir just karstumu, just tvaiku, just siltuma un mitruma attiecības. Man liekas, galvenais, lai cilvēki jūtas komfortabli, ir labi atpūtušies, pabijuši citā vidē.”. 

Runājot par cilvēku kā virzītājspeķu, bramanis Igors Stepanovs uzsver, ka latviešu ģenētiskais kods jeb “Laimes krekliņš” būtībā nozīmē sajust sevi kā pinumu jeb bizi sasaitē ar visām četrām dabas stihijām, senčiem un Visumu, lai apzinoties savu atbildību un spēku, Visuma haosā radītu savu laimīgo, ideālo PaSauli sev un apkārtējiem. 


Uzzīmē vai iedomājies Māras krustu, to kas kustībā. Tajā ir arī cilvēka projekcija. Uz krusta staras šķērsvītras jeb balkoniņa sēd attiecīgā dabas stihija. Pa vidu dzīvība, cilvēks, gars, dvēsele, apziņa, mugurkauls, kodols – vienalga kā sauc, tas ir tas apziņas spēks, kas visu tur kopā šajā realitātē. Caur krusta kustību stihijas pin bizi... cilvēks ir šo stihiju kopība, mūsu iekšējo un ārējo faktoru kopsumma. Un cilvēka gars nosaka, cik tālu kustība ies, kā degs šī cilvēka uguntiņa. Jo arī Māras krusts, kad aizdedzina to galus, griežoties kļūst par uguns krustu, par Visuma kustību, palīdzot cilvēkam augt, attīstīties un radīt.

Apjausma, ka cilvēks ir viena liela, nepārtraukti mainīga pinuma jeb Veseluma pilntiesīga daļa, ir katra “laimes krekliņa” pamatā, jo automātiski ieslēdz mūsos dabisko mehānismu būt noderīgam priekš visiem šajā Veselumā, jo citādāk nemaz nevar būt, ja Visuma haosu strukturē šis pinums, šī skaistā bize.

Evikas ceļojumā ienākusi šī dabiskā nepieciešamība pēc balansa, jo tieši tad, kad viss ir līdzsvarā, noteiktā struktūrā, tad haoss paliek tur ārā... un veidojas raksts PaSaulei kurā dzīvojam. 

Paldies TVNET, Evika Muizniece, Igoram Stepanovam, Jānim Pavlovičam no Pirts Rozēni Saulkrastos.

Lai visiem derīgs ceļojums!


Raidījums (video): Cilvēka labjūta kā pamata indikators, mūsu “Laimes krekliņš” 

Vairāk par raidījumu ciklu “Latvieša labjūtas kods” .