PĻAVAS UN MEŽA SPĒKS, PIRTS SLOTU NOSLĒPUMS

Foto: Jānis Škapars

Trešais raidījums ciklā “LATVIEŠA LABJŪTAS KODS”. Šoreiz neliels ieskats augu PaSaules burvībā un savas dabas izpratnē. 

Dzīvojot Latvijā, esam visapkārt bagāti ar augiem, bet vai bieži aizdomājamies par savu vilkmi pie kāda konkrēta auga vai koka. Vai uztveram dzīvo dabu sev apkārt kā līdzvērtīgu, viedu un izpalīdzīgu sabiedroto, vai vienkārši zaļu ainavas sastāvdaļu. 

Pašos pamatos latvietis labi jūt, ka ejot dabā kā svētnīcā ar pateicības pilnu sirdi arī daba visā tās krāņumā atvēras. Tāda noklusēta, brīnumaina cilvēka un dabas mijiedarbība. 

Video sižetā un rakstā mazliet pavērts aizkars uz latviešu apbrīnojamo, mūsdienās maz novērtēto PaSauli saiknē ar dabu, un atgādināts, ka tieši mūsu senču mantojumā esam saņēmuši dabas velšu jeb ZAĻĀS Pirts tradīciju.

Runājot par augiem kopumā, augu pazinēja Solvita Kūna saka, ka tie jāmācās sajust – ja cilvēkam augs nepieciešams, tas uzrunās ar smaržu vai izskatu, bet šai sajūtai jāmāk uzticēties. 

Solvita arī aicina rūpīgi domāt par ēterisko eļļu kvalitāti un atcerēties par pamata principu, lietojot dabas veltes - “mazāk ir vairāk”, nepārspīlējot ar augu un ēterisko eļļu lietošanu pirtī. Solvita māca pašu spēkiem pagatavot spēcinošus dabas līdzekļus savai un ģimenes veselībai, daloties ar vērtīgām receptēm. 

Pirtnieks Romualds Lamsters atgādina, cik būtiski ir cilvēkam ieklausīties savās izjūtās un nesteigties. Romualds koncetrēti akcentē pirts slotu nozīmi latviskā Pirtī un aicina koku sajūtu pasaulē.

Lai visiem derīgs ceļojums!


Raidījums (video): Pļavas un meža spēks, pirts slotu noslēpums 🌳

Vairāk par raidījumu ciklu “Latvieša labjūtas kods” .