SAIKNE 

Foto: Mārtiņš Otto


Devītais, noslēdzošais raidījums ciklā “LATVIEŠA LABJŪTAS KODS”. Par pamatiem un turpinājumu.

Deviņi raidījumi, deviņas PaSaules, deviņas bezgalības. Evikas ceļojuma stāsts ir noslēdzies, bize uzpīta, raksts palaists PaSaules pinumā.

Tik viegli dzīvot PaSaulē, kur katra cilvēka personīgā bize satiek citas lielākas un mazākas pīnes, veidojot brīnišķīgu dzīvo jostu, kura krustpunktos iemirdzas zvaigznes un veidojas arvien jauns raksts.

Katrs esam nozīmīgs pavediens, lai cik dažādus ceļus mītu. Un no mums katra ir atkarīgs, cik līdzsvarota un stipra būs mūsu katra personīgā bize, cik stipra būs mūsu ģimenes pīne un viss dzīvais latvju raksts.

Zintnieks Voldis Prancāns atgādina senu patiesību, ka pirmām kārtām mums jāatgriežas pie savu pamatu izpratnes - kas mēs esam, no kā cēlušies - no sēļiem, latgaļiem, suitiem, līviem vai citiem atzariem, jo tikai atrodot savu identitāti mēs varam rast saikni ar tautas dvēseli un uzbūvēt latvietību uz savstarpējas sapratnes, cieņas un labprātīgas sadarbības pamata.

Kas tad ir latviešu labjūtas kods? Faktiski tā ir katra indivīda spēja veidot savu laimes vācelīti sīkās lietās ikdienā un būt līdzsvarā ar savu dabu un dzīvo dabu visapkārt uz mūsu mīļās latvju zemes. Kādam tā glabāsies zilo ezeru zemē Latgalē, kādam Gaujas līkločos, citam līdzenumu tālēs vai jūras krastā - katram savs svabadā spēka avots un noslēpums. Katram sava pirts labjūtas atslēga 

Jo vairāk būsim pirtnieki paši sev un saviem bērniem, jo laimīgāki kļūsim. Jo vairāk jauniešos, ģimenēs un skolās atgriezīsies latviešu labjūtas tradīcijas caur pirti, jo veselāki un spēcīgāki kļūsim kā tauta.

PALDIES visiem draugiem un ceļa biedriem, kas dalījās zinībās un droši pina bizi kopā ar mums:

- Irēna Saprovska un Agnija Saprovska no Māras loks un Juris Batņa no Lielzemenes par raidījumu “Latviskā dzīvesziņa caur Pirti. Laika rits. Sākums”

- Brigitai Ektermanei no Spēka zīmes, Miervaldim Kaļānam, Dinai Kaļānei un Ivetai Gulbei no Pirts - viesu nams Upesrūķi par raidījumu "Tautisko rakstu un simbolu spēks"

- Solvita Kūna no CADE un Pirtnieks Romualds Lamsters par raidījumu "Pļavas un meža spēks, pirts slotu noslēpums"

- F.trasuna Muzejs "kolnasāta" Kalnaseta, Kruvesis Aigars, Māris Žunda, Nauris Mālnieks, Inese Īle par raidījumu "Ūdens - Latvijas zelts"

- Jānis Zustrups no Miesai un Garam un viedajām, dzīvelīgajām Pirts RaGanas - Lienītei, Santai un Lailai par raidījumu "Pirts brīnums dzīvē un sadzīvē, pirts ABC"

- Ivita Pičukane un Vilnis Lejnieks no Pirts kā Māksla, Ziedlejas par raidījumu  "Pirts kā māksla"

- Ērikam Zepam no Postfolkloras grupa RIKŠI, Leilai Alijevai LEILALI un Inārai Viļķinai no Dzīvā pirts/ Biedrība "Dieviena" par raidījumu "Zemes pievilkšanās spēks. Tautasdziesma, balss nozīme un vibrācija"

- Igoram Stepanovam no Pirtsfestivals un Jānim Pavlovičam no Pirts Rozēni Saulkrastos par raidījumu  "Cilvēka labjūta kā pamata indikators, mūsu “Laimes krekliņš”

- Aivaram Naglim, Edītei Čakšai un jaunajiem pirtniekiem no Staļģenes Vidusskolas - Janai, Samantai, Keitai, Marinai, Diānai un Vestardam, un Valteram un Ričardam, kā arī Marekam Lapuha no TimberArt un Dainim un Mairitai Ansonei no viesu nama “OzoliņI’ Jūrkalnē, Labragā par raidījumu "Saikne"

Paldies TV NET un izcilajai komandai - Artūram Krūmiņam, Jānim Škaparam, Mārtiņam Otto.

Un īpašs paldies par atklātību, izturību un radošo garu īstenai latgalietei - Evikai Muižniecei.

🌳Pirts dzīvesveids = latvieša labjūtas kods 🌳

Noslēguma raidījums (video): Saikne

Vairāk par raidījumu ciklu “Latvieša labjūtas kods”


#TimberArt #LaukumājaOzolini #Labrags #Jūrkalne

#Latviesalabjutaskods #Pirts #PirtsFestivals #LatvjuPirtsunSPAasociacija #Latvija #daba #labjūta .