ŪDENS - LATVIJAS ZELTS

Foto: Mārtiņš Otto

Ceturtais raidījums ciklā “LATVIEŠA LABJŪTAS KODS”. Šoreiz par mūsu tautas bagātību - Ūdeni, un īpašo saikni ar to. 

Sudrabiņa upe tek
Zeltītiem borbuļiem.
Sudrabs teki tekamāji, 
Zelts pa virsu līgojās. 

Latvijas daba cilvēku ir svētījusi ar bāgātīgu, dzidru un tīru ūdens klātbūtni – mums ir jūras māte, likteņupe Daugava, neskaitāmu upju zarojums, avoti un strauti, zili ezeri un samtaini purvi un dīķi. Mums ir latviešiem raksturīgā laika izjūtas rāmtece. Mums ir sapratne par ūdeni kā visa dzīvā pamatelementu sevī pašā un visapkārt. 

Tiklīdz kā cilvēks sajūt šo ūdens plūsmu tecējumu sevī caur asinsriti un limfas tecējumu, atnāk izpratne arī par citiem tecējumiem – enerģijas, informācijas, laika. Tad rodas sapratne, ka viss atrodas plūsmās, un cilvēka galvenais uzdevums ir atbrīvoties no visiem sastrēgumiem, kas traucē harmoniski plūst un laimīgi dzīvot.

Ir tik labi apzināties, ka Latvija ir bagāta ar izcilu ūdeni, lai gan mēs bieži nenovērtējam un uztveram kā pašu par sevi saprotamu to, kas citur PaSaulē ir deficīts un lielā vērtē, pērkams par lielu naudu, dārgāk par naftu. 

Latvijas zelts vienmēr ir un būs tīrs un dzidrs ūdens. Un tieši šai bagātībai mums jāpateicas arī visam zaļajam dabā visapkārt, laika un dabas rituma uztverei, un labai veselībai un imunitātei. 

Latvieši zin, ka laimīgas dzīves noslēpums ir plūsmās un tecējumā – kad cilvēks plūst un tek kā strautiņš fiziski, kad visas vielapmaiņas mūsos plūst un kūsā (Pirtī, sportojot, dzerot ūdeni, televizora vietā biežāk izvēloties pastaigas un tml.), tad arī darbos, procesos un notikumos cilvēks gatavs visam jaunajam un spējīgs ar arvērtu sirdi piedalīties vienotā PaSaules notikumu upē. 

“Ūdens skaņais, tīrais. Mēs jau neesam vienkārši vertikālas peļķes, bet domājošas - latviski domājošas “akas”, mēs esam pirtnieki un latvieši, kuri vēlas būt kopā ar tradīciju, ar tautu, ar zemi… Kad pieskaries ūdenim, sajūti to, vienojies (esi) ar to, virzi to, pateicies tam. Tikai tad, kad tavs gars un ūdens būs vienoti, arī pirts slotai būs tā spēks un garam vieds, un visam it viss.” /Aigars Kruvesis/

Latvijas daba, ar visiem tās daudzajiem ūdeņiem ir unikāla svētība un palīgs latviešiem ik uz soļa, jo palīdz arī mūsu iekšējām “ūdenim” tecēt līdz… 


Visas upes klusu tek,
Strautiņš tek čurkstēdams;
Visas upes zeltu nesa, 
Strautiņš nesa sudrabiņu. 

Raidījumā Māris Žunda vienkārši un saprotami stāsta par ūdens palīdzību katram cilvēkam viņa komforta zonas paplašināšanai caur elpošanu un rūdīšanos. 

Pirtnieki Nauris Mālnieks un Inese Īle aicina apzināties ūdens nozīmi un uzticēties savai dabai, atgādinot, ka katrs var aizrunāt, programmēt ūdeni savām vajadzībām ar visu vajadzīgo tiklīdz kā sajūt savu spēju un vienotību ar to.

Paldies TVNET, Evika Muizniece, F.trasuna Muzejs "kolnasāta" KalnasetaKruvesis AigarsMāris ŽundaNauris MālnieksInese Īle

Lai visiem derīgs ceļojums! 


Raidījums (video): Ūdens - Latvijas zelts 🌳💦

Vairāk par raidījumu ciklu “Latvieša labjūtas kods”


 .