ZEMES PIEVIKLŠANĀS SPĒKS. TAUTASDZIESMA, BALSS NOZĪME UN VIBRĀCIJA.

Foto: Jānis Škapars


Septītais raidījums ciklā “LATVIEŠA LABJŪTAS KODS”. Par atļauju sev skanēt un spēju sazemēties šai PaSaulē. 

Etnomūziķis, pedagogs Ēriks Zeps atgādina, ka jāļaujas dziedāt pat tad, ja liekas, ka nesanāk: “Ja nesanāk dziedāt ir jāsaprot, ka problēma ir Tevi pašā, jo tu esi tas instruments…”. Pamatos dziļa atziņa, kas līdzvērtīgi psihoterapijas seansam var katram dot tik svarīgo pārliecību par savu dzīvi un savu dziesmu. 

Apbrīnojama ir dziedātājas, balss atvēršanas skolotājas 
Leila Alijeva dabiskā vēlme palīdzēt cilvēkam apjaust savu varēšanu dziedāt, skanēt un vibrēt: “Mēs sevi uzlādējam ar savu vibrāciju, ar savu frekvenci, kurā mēs patiesībā esam.”.  

Leilas padoms ir vienkārši ļaut sev būt kā pilntiesīgai dabas daļai, kurai ir tiesības skaņi pieteikt sevi PaSaulei. Un kā stāsta Leila, atšķirībā no mūzikas klausīšanās, ir pašam jāļaujas dziedāt: “Tad, kad Tu pats to dari ar savu balsi, Tu vairāk esi šai radītāja stāvoklī. Tu pats radi stāvokli, kādā Tu vēlies būt.”.

Pirtniece Ināra Viļķina stāsta, ka jebkura skaņa, arī lapu skaņa, mūs izvibrē, rada mūsu ķermenī vibrāciju un tādējādi mūsu ķermenis dzied. Mums ir jādzied, jo skaņa dziedē, un mums ir jāiet pie dabas, jo zemes vibrācijas sazemē. 

Ināra ir pārliecināta, ka sazemēties iespējams apjaušot, kas Tu esi, kas ir tava zeme, kāda ir tava dzimtene un sajūtot, ka Tu esi tās daļiņa, nevis dabas kronis. Sazemēties cilvēks var jebkurā vietā, basām kājām, pie dabas. Uz asfalta nesazemēsies. Sazemējoties cilvēks jūt, ka ir ieaudzis šai zemē ar dziļām saknēm, jo cilvēks, kuram ir saknes, var dot savai dzimtenei. 

 “Latvijai ir vajadzīgi stipri cilvēki un stipri mēs varam būt tikai tad, ja stāvam ar abām kājām uz zemes un mums ir mugurkauls”, tā skan Ināra Viļķina. 

Evikas ceļojums nemanot ieguvis jaunu pagriezienu. Atkājušies jauni vai piemirsi talanti, apbrīnojama personība ar skaņu un spēcīgu balsi. Pamazām zudusi vēlme pēc meklēšanas un sevis kārtošanas un vietā nākusi dabiska nepieciešamība pēc prieka mīlēt un tapt mīlētai, pēc vēlmes dziedāt, zīmēt un skanēt savam priekam, savai Latgalei 🧡 Evikas PaSaulē pelnīti ienācis sievišķīgs līdzsvars un radusies brīva vieta pašas skaņajiem, krāšņajiem sapņiem. Lai top!

Paldies TVNET, Evika Muizniece, Ērikam Zepam no Postfolkloras grupa RIKŠI, Leilai Alijevai LEILALI un Inārai Viļķinai no Dzīvā pirtsBiedrība "Dieviena"


Lai visiem derīgs ceļojums!


Raidījums (video): Zemes pievilkšanās spēks. Tautasdziesma, balss nozīme un vibrācija

Vairāk par raidījumu ciklu “Latvieša labjūtas kods” .