Jauno pirtnieku konkurss

"Nākotnes pirtnieks" 

Katru gadu Latvju pirts un veselības festivāla ietvaros notiek Jauno pirtnieku konkurss “NĀKOTNES PIRTNIEKS”, kurā piedalās jaunie pirtnieki ar stāžu līdz 3 gadiem, lai parādītu sevi, demonstrētu talantus un izaugsmes virzību pirts profesionāļiem, pirts mīļiem un plašākai sabiedrībai, gūstot atzinību, novērtējumu un atpazīstamību. Jauno pirtnieku konkursu “Nākotnes pirtnieks” organizē Latvijas pirts un SPA asociācija. Konkursu atbalsta Jelgavas novada pašvaldība.  


Šogad konkurss notiks svētdien, 2018.gada 29.jūlijā, plkst. 15:00, Svētku takā pie Lielās skatuves. 

Konkurss notiks šādās daļās:

1.daļā – prezentācija jeb “Pirtnieka vizītkarte” uz skatuves kā individuāla, saturīga un iedvesmojoša pirtnieka pašreklāma

2. daļa –prasmju un talantu demonstrējums patstāvīgi veidotā latvju pirts rituālā “Nākotnes pirtnieka rituāls…” kā sausais pēriens un darbs ar ķermeni. 

Atšķirībā no iepriekšējiem konkursiem, šogad abas konkursa daļas notiks vienā dienā, viena pēc otras, sākot ar pirtnieka prezentāciju uz skatuves (šogad nebūs jautājumu daļas) un tai sekojošu prasmju demonstrāciju savā pirts rituālā. Kā ierasts, dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija un skatītāji. Turklāt, papildus vērtīgajai OZOLLAPAS godalgai, šogad labākie jaunie pirtnieki saņems arī pārsteiguma balvu - meistarklasi pie kāda no žūrijas profesionāļiem. 


Informācija jaunajiem pirtniekiem

Pieteikums konkursam - spied šeit, lai apskatītu - Pieteikums.

Konkursa nolikums - spied šeit, lai apskatītu - Nolikums.

Konkursa vērtēšanas kritēriji - spied šeit lai apskatītu - Kritēriji.

Pieteikšanās – līdz 25.07.2018.

 Vairāk informācijas: www.lpsa.lv, tālr. 29196438 – Jānis Pavlovičs un tālr.29429071 – Aija Stepanova.


Kāpēc piedalīties?

Jauno pirtnieku konkurss ir unikāls latvju pirts attīstības formāts. Pirmkārt, katrs dalībnieks ar savu dalību un rūpīgo attieksmi sniedz pamatīgu ieguldījumu latvju pirts un veselīga dzīvesveida popularizēšanā mūsdienu griezumā. Otrkārt, katrs dalībnieks iegūst vērtīgu praktisko sacensību pieredzi, kas dod pārliecību par savu varēšanu un sniedz iespēju aizgūt vērtīgas iemaņas no citiem dalībniekiem, kā arī veidot ciešākās saites pirtnieku saimē. Treškārt, tā ir iespēja sevi parādīt plašākai sabiedrībai, pirts mīļiem un nākotnes klientiem, jo katrs diploms un dalība konkursos ceļ pirtnieka vērtību klienta acīs.

Tiesneši?

Jauno pirtnieku konkursā dalībniekus vērtē žūrija, kurā ir latvju pirts un SPA profesionāļi un vismaz viens skatuves profesionālis, kā arī skatītāji, kuri balso par savu mīļāko jauno pirtnieku. 

Vērtēšanas kritēriji?

Izskats.

Tiesneši ir aroda profesionāļi, bet kā jau vairums cilvēku, arī tiesneši vispirms tīri subjektīvi vērtē dalībnieka izskatu (tai skaitā modeļa), darba vietas un līdzekļu praktiskumu un estētiskumu. Tāpēc svarīgs ir dalībnieka izskats, ietērpa atbilstība un darba vides sakārtotība. 

Rituāls.

Latvju pirts rituāls nav sastingusi forma. Tāpēc dalībnieki var pilnīgi brīvi veidot savu pirts rituāla kompozīciju izejot no savas pieredzes un iegūtajām zināšanām. Tomēr, tiks vērtēti tikai latviskās pirts tradīcijas un Latvijā pieejamie, radītie un tradicionāli izmantojamie līdzekļi. Tādēļ neesi pārsteigts, ka svešzemju līdzekļu izmantošana var nenest gaidīto rezultātu, jo tas var samazināt novērtējumu. 

Vērtējums vienmēr ir dažādu tiesnešu uzskatu sadursme, kurā uzvar interesantākā un pārdomātākā programma, un acīmredzamas rūpes par klienta drošību un labsajūtu.

Modelis.

Pirtnieka darbs ir mijiedarbība starp pirtnieku, pērtuvi, izmantojamajiem līdzekļiem un pirts apmeklētāju. Tieši cilvēks ar kuru darbojas pirtnieks ir galvenais. Un to nevar nepamanīt – cik labi vai ne tik labi jūtas modelis uz lāvas. Tas arī ir galvenais pirtnieka meistarības radītājs un kritērijs tiesnešu vērtējumam. Tāpēc iepriekš ieteicams pavingrinieties, lai modelis zinātu rituāla būtību un rezultātu, un jūsu abu darbība būtu saskaņota, jo tas palīdzēs izcelt savas programmas spilgtākos momentus.

Laiks.

Laiks rituāla demonstrācijai ir 40min, kuras laikā jābūt visiem trīs nolikumā aprakstītajiem etapiem. Tie var minimāli atšķirties laikā, jo katrs esam individuāls un arī klients tāds ir. Bet ir jācenšas ievērot un pieturēties pie šādas kārtības, kur pirmās 10min veltām modeļa noguldīšanai, noskaņošanai un sasildīšanai, nākamās 20 minūtes rādām prasmes manipulācijām ar slotām, kontrtastiem un citām ķermeņa manipulācijām un interesantām procedūrām, kuras parasti izmantojat savā darbībā. Jāpadomā par kulmināciju, jo bez tās katrs demonstrējums tāpat kā laba izrāde zaudē efektu. Noslēdzošās 10 min tiek atvēlētas klienta atsildīšanai, nomierināšanai, sakārtošana, piecelšana.

Noslēgums.

Pirts rituāls ir sarežģīts komplekss un katram pirtniekam ir sava spēcīgā puse - kādām filigrānas, citam sarežģītas pēršanas manipulācijas, vēl kādam unikālas klienta aprūpes tehnikas, zināšanas un tml. – demonstrējiet to visu nekautrējoties! Labam vērtējumam ir svarīgi, lai dalībnieks maksimāli izmantotu sacensību laiku visu šos prasmju demonstrācijai, nezaudējot plūdumu. 

 

Kopīgi ejam šo taku - nesam tautā latviskas un veselīgas dzīvesziņas vērtību!

 


 .